دام آسا در کنار صنعت دامپروری

ما با بهره گیری از تیم مشاوران حرفه ای درتخصص های مختلف گله های شیری اعم از لنگش، آسایش دام، تولید مثل، مامایی، جراحی، داخلی، کلینیکال پاتولوژی و سایر تخصص های دامپزشکی در شناسایی مشکلات و تبیین راهکارهای مناسب در کنار صنعت دامپروری ایستاده ایم.

همراهی در آسایش و بهره‌وری گله

آسایش در گاو به معنی تامین سلامت گله، ایجاد محیطی امن و راحت برای بروز رفتارهای ذاتی گاو و نبود رنج ناشی از درد، استرس و هرگونه ناراحتی می باشد. عدم آسایش می‌تواند سبب ناراحتی گاو شده، برروی عملکرد او تاثیر بگذارد و در نهایت تولید را کاهش دهد. عدم آسایش با بروز سیگنال‌های متفاوتی از گاو همراه است که هر کدام نیازمند ارزیابی و اتخاذ روشی برای بهبود شرایط می‌باشد .

همراهی در تحقیق و توسعه

افزایش بازده و کارآیی اقتصادی در صنعت دامپروری نیازمند استفاده از فناوری و سیستم‌های مکانیزه است. از این رو گروه دام آسا توانسته است با مشاوره در تولید محصولاتی هم چون باکس سم چینی برقی، گجت‌های هوشمند، حمام سم پرتابل و … در جهت نوآوری و پیشرفت این صنعت گام بردارد. ما در تلاشیم تا با جمع آوری و ثبت اطلاعات هر دامداری و بومی کردن آنها، پاسخ گوی نیازهای واقعی این صنعت بزرگ باشیم.لطفا اطلاعات خود در هر یک از زمینه های بالا را با ما در میان بگذارید تا بهترین مشاوره ممکن را ارایه نماییم.

همراهی در به حداقل رساندن تنش گرمایی

بخش قابل توجهی از مساحت ایران را استان هایی با آب وهوای گرم و خشک تشکیل می دهد که عمده‌ی تولید شیر ایران نیز مربوط به این استان ها است. تنش گرمایی در گاو زمانی رخ می‌دهد که دمای محیط، از محدوده‌ی تحمل فیزیولوژیک گاو (-۲۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد) فراتر رود و به حداقل رساندن این تنش از منظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است. طراحی سیستم‌های کنترل استرس گرمایی نیازمند مطالعه دقیق از وضعیت هر گله است و روشی که در یک گله استفاده شده ضرورتا در گله دیگر مفید نخواهد بود.

همراهی در کنترل لنگش

لنگش سومین عامل زیان اقتصادی در گله‌ها است که سبب کاهش تولید و کم شدن عملکرد تولید مثلی می‌شود. داشتن برنامه‌ای درست جهت مدیریت، کنترل و پیشگیری از رخداد لنگش می‌تواند، به افزایش بازده اقتصادی گله کمک کند. اپلیکیشن سم چین یار به شما کمک می کند تا اطلاعات سم چینی گله خود را در فرم‌های اکسل استاندارد ثبت نموده و برای تجزیه و تحلیل‌های بعدی ارسال فرمایید.